Матеріально-технічне забезпечення закладу

Віньковецький дошкільний навчальний заклад ясла-садок №2 комбінованого типу розташований у типовій цегляній двоповерховій будівлі загальною площею 930 м2. Корисна площа будівлі 838 м2. Зовнішній об’єм будівлі 5013 м3 . Площа покрівлі 498,3 м3; матеріал покрівлі – рубероїдне покриття. Заклад має 59 приміщень,  53  вікна, 42  дверей.

В закладі функціонують:

-          6 групових кімнат;

-          Музична зала;

-          Спортивно-ігрова кімната;

-          Харчоблок;

-          Пральня;

-       Кабінети спеціалістів (методичний, кабінет завідувача, медичний, кабінет практичного психолога, кабінет вчителя-логопеда).

 

Територія закладу має площу 0.5 га ; огорожу по всьому периметру довжиною  147м.  Кожна група має окремий ізольований та оновлений ігровий майданчик із тіньовими навісами та зеленими насадженнями. Навчальні й адміністративні приміщення мають привабливий та естетичний вигляд.

 

Приміщення і територія дошкільного закладу відповідають санітарним нормам. Ділянка добре озеленена, що забезпечує оздоровлення та відпочинок дітей. Створено фрагменти природних і культурних ландшафтів, що сприяє екологічному вихованню дітей. Для виконання завдань розумового, екологічного розвитку, трудового виховання дошкільнят виділено місце під облаштування городів. Навчально-матеріальне забезпечення відповідає Закону України «Про дошкільну освіту», вимогам Санітарного регламенту, затвердженому наказом  МОЗ України від 24.03.2006 № 234, типовому Переліку обов’язкового обладнання навчально-наочних посібників та іграшок у дошкільних навчальних закладах.

 

Заклад має централізоване опалення (котельня спільна з Віньковецьким НВК). Встановлено лічильники електричної енергії, тепла, 7 бойлерів для нагрівання води. У дошкільному закладі є необхідна кількість інвентарю, який промаркований та використовується за призначенням, постійно поповнюється, оновлюється, його кількість достатня для повноцінної роботи протягом року.

 

Пральне приміщення обладнане двома пральними машинами: в тому числі одна машина-автомат, сушаркою, прасками, стелажами для зберігання чистої білизни.

 

За останні роки проведено капітальний ремонт коридору першого поверху, музичної зали, спортивно-ігрової кімнати, покрівлі, кабінетів спеціалістів. Харчоблок забезпечений необхідним технологічним обладнанням, витяжною вентиляцією, повністю забезпечує технологічний процес обробки продуктів харчування. До складу харчоблоку входять: виробничий цех, цех для переробки сирих овочів, комора для сухих продуктів.

 

В групових приміщеннях створені необхідні умови для належної організації життєдіяльності дітей. Групові приміщення повністю забезпечені твердим та м’яким інвентарем, відповідають санітарно-гігієнічним нормам та сучасним вимогам щодо естетичного оформлення та облаштування. У групах є сучасне розвивальне та ігрове обладнання. До послуг дітей цікаві навчально-розвивальні посібники та іграшки, які розміщені в ігрових осередках і створюють умови для розвитку творчої та пізнавальної активності дошкільників.

 

В музичній залі є сучасні технічні засоби навчання: музичний центр, магнітофон, телевізор, ноутбук,  дитячі музичні інструменти. 

 

Спортивно-ігрова кімната обладнана необхідним спортивним обладнанням та інвентарем. Окрім того, у кожній групі створені та наповнені необхідним обладнанням та атрибутами для рухливих ігор центри рухової активності.

 

Для задоволення потреб художньо-естетичного напрямку освітньої діяльності придбані різні види театру: ляльковий, пальчиковий, тіньовий, настільний.

 

Медичний кабінет оснащено відповідно до нормативно-правових документів, обладнано ізолятор.

 

Педагоги мають можливість користуватися сучасними технічними засобами навчання: 2 комп’ютери  з підключенням до інтернет мережі, Wi-Fi,  магнітофоном, 2 принтерами.

 

 

Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності дошкільного навчального закладу на достатньому рівні. Фінансово-господарська діяльність ДНЗ здійснюється відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів на основі  кошторису, який складається і затверджується відповідно до законодавства. Джерелами фінансування дошкільного навчального закладу є кошти: місцевого бюджету, у розмірі передбаченому нормативами фінансування; батьків або осіб, які їх заміняють; добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб.  Бюджетні кошти та спонсорські надходження використовуються за призначенням.